Май 30 2018

ПРОЕКТ «Базові навички медіатора/медіаторки в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів/учениць для впровадження медіації за принципом рівний-рівному»

ПРОЕКТ «Базові навички медіатора/медіаторки в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів/учениць для впровадження медіації за принципом рівний-рівному»

12 листопада, в рамках проекту,  разом з шкільними поліцейськими та представниками обласної юстиції для учнів школи пройшов захід під гаслом «СТОПБУЛІНГ»

   

8.10.2018 р. Сорочайкін Р. та Морозова А., які навчаються в 10-а класі і є медіаторами Шкільної служби порозуміння СЗШ №15,  провели для учнів 9-А класу  заходи у незвичній формі, а саме —  Коло цінностей та Коло в рамках компанії ЮНІСЕФ з протидії насильству у школі YOUTH TALKS «Молодь говорить». На Колі цінностей 9-класники познайомилися з технікою Кола, правилами його проведення, визначили цінності та встановили довіру між учасниками. Налагодити командну роботу також допомогли вправи — руханки.

Наступне Коло було присвячене проблемі булінгу. В ньому учасники обговорювали питання щодо наявності такого явища та власного досвіду з цього питання, визначали, як кожен з них  може попередити булінг, чим можуть допомогти дорослі, а також розробляли рекомендації для місцевої влади, уряду, суспільства загалом щодо протидії булінгу.По завершенні в зворотних анкетах учні надали схвальні відгуки про проведений захід, відмітили покращення настрою та ставлення до учасників Кола.

 

4.10.2018 р. завершився 4-денний навчальний тренінг «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння», який з 1.10 по 4.10.2018 р. проходив в СЗШ №15 в рамках проекту співпраці з ГО «ЛаСтрада-Україна». В тренінгу взяли участь 12 учнів 10-а класу. Протягом навчання учні знайомилися з теорією та практикою ненасильницького спілкування, протидії булінгу, навичками активного слухання, конструктивного вирішення конфліктів, миробудування. Також діти познайомилися з такими  відновними практиками, як Медіація та Коло, вивчали правила та принципи їх проведення. Й саме головне – отриманні знання відпрацьовували на практиці в ролі Медіаторів( під час проведення медіацій них зустрічей) та Хранителів кола. По завершенні навчання учасники тренінгу отримали сертифікати та стали медіаторами Шкільної служби порозуміння, головне завдання якої — допомагати вирішувати будь-які конфліктні ситуації мирним шляхом.

17.05.2018 р. в рамках спільного з ГО “Ла Страда Україна  проекту впровадження медіації та створення  служб порозуміння  в СЗШ №15 було проведене  Коло цінностей для класних керівників, з метою презентації даної відновної практики для педагогів й подальшого використання її ними у своїй роботі.

29.05.2018 р.  в рамках спільного з ГО “Ла Страда Україна”  проекту впровадження медіації та створення  служб порозуміння  в СЗШ №15 було проведене тематичне Коло для учнів 4-х класів щодо підсумків навчального року та їх очікувань від наступного.

7 травня медіаторки Гончар О.В. (психолог школи) та Кузьменко Н.М. (директор школи) ознайомили педагогічний колектив з проектом «Базові навички медіатора/медіаторки в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів/учениць для впровадження медіації за принципом рівний-рівному». Розповіли, яка мета проекту, цілі, завдання.

Педагоги прийняли рішення про впровадження його в шкільне життя. Вирішення конфліктів мирним шляхом –мета всього педагогічного колективу.

       Пам’ятайте: буде ціль, знайдеться і дорога!

#конфлікти #НТМ #мережамедіаторів #медіатор #медіатори #НММ